Crysis 2 - CryEngine 3

CryEngine 3 je první vývojová platforma pro PC/XBOX360/PS3/MMO/DX9/DX10 nazývaná také Next-gen-Ready, s grafikou pro všechny hlavní připravované platformy. To poskytne Enginu vytvořit AAA kvalitu pro další generaci her. CryEngine 3 zahrnuje Sandbox level editor a třetí generaci – „Co vidíte to hrajete“, navrhnutou profesionálními vývojáři, pro profesionální vývojová studia.

Cryengine 3 Sandbox – nepřekonatelný herní toolset

  • Sandbox 2 dovoluje vytvořit herní prostředí v reálném čase. Vyznačuje se účinnějšími nástroji pro tvorbu her za pomoci Crytek-ovho WYSIWYP(co vidíte, to hrajete), takže vývoj hry v editoru je mnohem snazší a je možné ihned hrát přímo v editoru. Dále dává možnosti vytvořit hru na PS3, Xbox 360 a PC v tentáž kvalitě – AAA. Enginem vytvořené prostředí zkonvertujete, zoptimalizujete a je možné ihned hrát na konzolích. Vývoj křížených platforem ještě nikdy nebyl tak jednoduchý.

CryEngine 3: další generace Real-Time grafiky

  • CryEngine poskytuje pomoc při vytváření vnitřních nebo efektivnějších prostředích. Je stvořený pro vykreslení Real-Time grafiky. Teď mu už platformy nekladou žádné meze.

Vývojový diagram

  • Vizuální systém enginu nabízí uživateli intuitivní rozhraní a vede tak události a celou herní logiku. To umožňuje designerovi vytvořit komplexní levely bez psaní obtížných skriptů.