Crysis - Výbava a zbraně

Výbava

Nano – Muscular Suit – Venku je zima, tak že se musíte pořádně obléci a sice do speciálního obleku „Nano – Muscular Suit.“ S touhle věcičkou se vážně hodně sžijete, protože herní systém s ní počítá prakticky ve všech situacích. Funguje jednoduše: podle vaší aktuální pozice a potřeby si nastavíte různé módy: například na útěk, pak poběžíte rychleji nebo pro boj na blízko, kdy vydržíte pár ran navíc a uštědříte větší zranění. Varianty se dají bleskurychle přepnout, ale vězte, že vyhrocení jedné schopnosti pochopitelně utlumuje ty ostatní, je tak zapotřebí se s oblekem skutečně sžít a jeho používání brát jako samozřejmé. Při jeho užívání si ale budete muset dávat dobrý pozor na úbytek k vyvolávání všech akcí potřebné energie, jež se neustále dobíjí. Diky Muscular Suitu poznáte i novou dimenzi plížení – nejenom, že dokáže tlumit vámi vyvolávané ruchy, ale dokonce se dokáže ochladit na venkovní teplotu. Proč to? No, jednoduše proto, že mimozemšťané nevidí jinak, než termálně. A takhle jim splynete s okolím, i když jen na chvilku, protože podobná akce je co do spotřeby energie slušně vyčerpávající.

Zbraně

Lidské zbraně

The Scar – Vaše hlavní zbraň je hybridní útočná puška, která používá klasickou 7.26 mm munici a její palba je ve standardním módu 600 ran za minutu. V kombinaci s různým vybavením je pak použitelná například jako sniper.

 

Socom – Pistole, kterou naleznete u američanů, i u severokorejců. Nábízí dva módy střelby (jednotlivé/dávka po dvou). Její palebnou sílu můžete zdvojnásobit tím, že si vezmete do každé ruky jednu.

 

XM 102 Rocket launcher (jednorázový raketomet) – pomalá a těžká protitanková zbraň, použitelná na gigantické škody na malé vzdálenosti. Díky naváděcímu systému můžete se střelou pohybovat i za letu.

 

MX 2014 Shotgun – Útočná pumpovací brokovnice kombinovatelná s laserovým zaměřovačem a baterkou.

 

FY71 Assault Rifle – Hlavní zbraň severokorejské armády, velmi podobná dnešnímu AK-74. Není sice tak účinná jako americká SCAR, ale díky své dostupnosti je dobrou volbou. K jejímu rozšíření patří také zápalná munice.

 

MPXA Submachine gun – Zbraň s krátkým dostřelem, ohromným rozsahem, která špatně míří, ale způsobuje velké škody. Podporuje rozšíření v podobě baterky a laserového míření.

 

EM 70 Electromagnetic rifle – Je sniper, který dokáže vystřelit kulku až k rychlosti, odpovídající osmi násobku rychlosti šíření zvuku a s dostřelem měřeným v mílích.

 

Mimozemské zbraně

Molecular Accelerator – Tahle věcička dokáže vysát vlhkost ze vzduchu, okamžitě ji zmrazit a vyslat určitým směrem mrazivé výboje, kterými z nepřátel uděláte pěkné ledové sošky, a ty pak můžete dorazit rozbitím na malé úlomky.

 

Singularity cannon – Je zbraň vystřelující miniaturní obdobu černé díry, která dokáže protivníky „vsrknout“ do sebe (alespoň částečně) a vytvoří tak masivní explozi nebo implozi, ale každopádně to bouchne, a kdo to schytá, už si asi nikdy nezaváže tkaničky standardním způsobem.